Regulamin Ogólny

Do przemiału do przemiału
Awatar użytkownika
Atashi
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 11:35 am

Regulamin Ogólny

Post autor: Atashi » ndz lip 15, 2018 11:18 am

Witam Cię serdecznie na NinjaStory, grze tekstowej typu PBF / RPG opartej na uniwersum autorstwa Masashi'ego Kishimoto Naruto. W tym temacie znajdziesz wszystkie zasady panujące na forum oraz związane z rozgrywką. Historia przedstawiona na naszym forum różni się trochę od tej kanonicznej, wykreowaliśmy własny świat w którym to gracze wcielą się w główne postacie i jak potoczy się rozgrywka, to zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie. Każdy z graczy na naszym forum będzie mógł stworzyć swą unikalną postać, wykreować ją od podstaw. Nie jest to gra komputerowa w której na przeciw graczowi stają wyprani z uczyć komputerowi gracze. Świat ninja wypełniają postacie kierowane przez prawdziwych ludzi, którzy również kreują swoich ninja jak najlepiej potrafią. W naszym świecie oczywiście żyją również osoby będące tłem zdarzeń, czyli tak zwani NPC. Może to być sprzedawca w sklepie, przeciwnik, albo też zwykły przechodzień. Oni oczywiście też są kierowani przez żywych ludzi, którzy pełnią rolę narratorów, czyli MG. Poniższy regulamin to spis zasad jakie obowiązują na naszym forum:

W skład regulaminu ogólnego wchodzi treść, znajdująca się w tych tematach:
 • Regulamin Multikont
 • Regulamin Walk
 • Regulamin Czatu / Shoutboxa
 • Regulamin pośmiertnych postaci
 • Regulamin tworzenia Summonów
 • Wszystkie regulaminy z działu Tworzenia Własnych Technik
 • Wszystkie Regulaminy z działu Kuźni
1. Postanowienia ogólne.
 • 1.1 - Regulamin dotyczy użytkowania stron wchodzących w skład witryny NinjaStory.pl , a zwanej dalej stroną, forum, witryną bądź serwisem. Regulamin jest formą umowy pomiędzy serwisem a jego użytkownikami. Użytkownik poprzez rejestrację, logowanie, publikowanie treści oraz użytkowanie czata, wyraża zgodę na przestrzeganie treści regulaminu oraz staje się stroną umowy. Nie znajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
 • 1.2 - Moderator / Moderator Globalny jest osobą uprawnioną do zarządzania treścią postów, reagowania na nieprawidłowości na czacie, usuwania treści niezgodnych z regulaminem, zarządzania przynależnością użytkownika do grup, zarządzania dostępnością całości lub części treści - w tym szczególnie poprzez nadawanie i odbieranie użytkownikowi dostępu do określonych działów strony, podstron oraz nadawaniem i odbieraniem uprawnień do publikowania treści. Moderator jest zobowiązany stosować się do zaleceń właściciela serwisu. Grupy moderatorów oznaczone są specjalnym kolorem nazwy użytkownika, oraz odpowiednią nazwą rangi widoczną w profilu użytkownika oraz w widoku tematów. dministrator posiada wszystkie uprawnienia przysługujące moderatorom. Każdy zarejestrowany użytkownik ma dostęp do sprawdzenia aktualnej listy moderatorów i administratorów. Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo kontaktować się z wybranym moderatorem lub administratorem w celu zgłoszenia nieprawidłowości w zachowaniach użytkowników, lub podejrzanej treści znalezionej w serwisie.
 • 1.3 - Użytkownik może w każdym momencie zrezygnować z korzystania z serwisu, jednak skutki jego działalności na stronie w trakcie jej użytkowania, w postaci treści, podlegają niniejszemu regulaminowi. Użytkownik może w każdym momencie zażądać usunięcia jego konta, poprzez powiadomienie o tym administratora. Użytkownik ma w każdym momencie użytkowania serwisu wgląd do swoich danych, oraz możliwość zarządzania nimi.
 • 1.4 - Korzystanie z serwisu jest dobrowolne oraz całkowicie darmowe. Użytkownik nie jest zobowiązany do uiszczania jakichkolwiek należności ani podczas rejestracji w serwisie, ani w konsekwencji jego użytkowania. Jako użytkowanie serwisu należy rozumieć: publikowanie treści w postaci tekstu, obrazów, utworów muzycznych i filmowych, uczestniczenie w rozmowie na czacie, czytanie treści forum, aktualizację danych profilu użytkownika.
 • 1.5 - Regulamin Ninja Story jest zbiorem zasad panujących na forum do których użytkownik zobowiązany jest się stosować
  Administracja Ninja Story uznaje, że każdy zarejestrowany użytkownik po upływie 24h zdążył zapoznać się z panującymi na forum regulaminami i zobowiązuje się do nich stosować. Użytkownicy, którzy po upływie 24h nie złożyli podania o usunięcie konta i nie stosują się do punktów wymienionych w regulaminie, mogą zostać ukarani odpowiednio ostrzeżeniami, a w ich następstwie również zablokowaniem konta (banem) jak i też jego usunięciem.
 • 1.6 - Użytkownicy, którzy są świadkami łamania zasad zamieszczonych w regulaminie, powinni jak najszybciej zgłosić to Administracji, nie zapominając o dowodach, które poparłyby ich słowa (np. wykonanie print screenów)
  Powyższe postanowienia mają na celu uregulować kwestię zachowania użytkowników, aby ograniczyć do minimum gorszące użytkowników i samo forum działania
 • 1.7 - Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że administrator i moderator mają prawo zarządzać zamieszczoną przez niego w obrębie witryny treścią, w tym w szczególności edytować, usuwać, i przenosić posty, łączyć, dzielić bądź usuwać tematy, moderować treści poprzez usunięcie całości lub częsci posta użytkownika, a także ingerować w treści opublikowane w profilu użytkownika w przypadku, gdy naruszają one regulamin strony. Mają oni również prawo zwrócić uwagę użytkownikowi, który łamie regulamin, poza strefą wyznaczoną im do pilnowania porządku przez administratora.
 • 1.8 - Konto użytkownika pozostaje własnością witryny, i jest ono użyczane użytkownikowi do celów gry. Użytkownik zobowiązany jest pilnować poufności swoich danych dostępowych, w tym w szczególności swojego hasła, we własnym zakresie. W przypadku wykrycia praktyki wymiany kont pomiędzy użytkownikami, jak również użyczania kont osobom niezarejestrowanym, użytkownikowi udostępniającemu swoje konto administrator może udzielić ostrzeżenia bądź bana, oraz odebrać z profilu gracza punkty i przywileje, co do których zachodzi podejrzenie że zostały zdobyte w sposób niezgodny z regulaminem. Podobnie bana ryzykuje osoba logująca się na cudze dane dostępowe.
 • 1.9 - Zabrania się reklamowania innych stron i gier bez zgody administratora. Złamanie tego punktu regulaminu grozi banem czasowym lub trwałym, a tego typu reklama będzie potraktowana jako spam.
 • 1.10 - Kwestie sporne rozstrzyga administrator i to do niego należy zgłaszać niezadowolenie z decyzji moderatora, jeśli mamy powody przypuszczać że była ona niesłuszna. Dyskutowanie z moderatorami i administratorami na temat działań podjętych przez nich w związku z pełnioną funkcją jest niedopuszczalne i będzie karane ostrzeżeniem, a w przypadku gdy użytkownik nadal będzie dopuszczał się łamania tego punktu - banem czasowym lub trwałym.


2. Rejestracja na forum
 • 2.1 - Wszystkie treści zamieszczane na forum stają się jego własnością stanowiąc integralną część Ninja Story.
 • 2.2 - .Zarejestrowane konto (tzw. login) powinien ze względu na tematykę forum Ninja Story mieć japońsko-dźwięczną nazwę, które jest imieniem bądź imieniem i nazwiskiem postaci, wyjątkiem jest tutaj konto funkcyjne oddane do użytku Administracji. Nick (tzw. Login) oraz Avatar (obrazek widoczny w profilu i na stronach tematu) są widoczne dla innych użytkowników, i nie mogą stanowić treści wulgarnych, obscenicznych, obraźliwych, drastycznych, bądź łamiących przepisy prawa. Powyższa zasada ma na celu utrzymanie wrażenia i atmosfery rozgrywanej na forum akcji wywodzącej się z A&M Naruto autorstwa Masashiego Kishimoto.
 • 2.3 - Zabronione jest użycie imienia pochodzącego z serii Naruto dla swojej postaci (wyłączając imiona postaci, które występowały jedynie w krótkich epizodach)
 • 2.4 Użytkownikom forum (z wyłączeniem Administracji) przysługuję jedynie jedno konto. Możliwość założenia multikonta (czyt. drugiej postaci) otrzymają tylko gracze wyznaczeni przez Administrację, które wykazują się jako najbardziej aktywne zarówno personalnie, jak i fabularnie. Wszystkie inne pozostałe przypadki, czyli multikonta bez uzgodnienia z Administracją, będzie karane banem na oba konta. Więcej o multikontach można przeczytać w regulaminie Multikont: Click
 • 2.5 - Jeżeli okaże się, że wykorzystany przez gracza#1 wizerunek został już wcześniej uwzględniony u innego użytkownika, gracz#1 ma obowiązek do zmiany avatara. Lista zajętych wizerunków znajduje się w tym temacie -> Zaklep twarz. Jeden gracz może zarezerwować maksymalnie dwa wizerunki. Wyjątkiem jest sytuacji, gdy gracz#2 wyrazi zgodę na posiadanie tej samej postaci w wizerunku.
 • 2.6 - W przypadku kiedy gracz w sposób ciągły korzysta z proxy lub przeglądarek wykorzystujących zmienne bramki, prosi się o powiadomienie administracji o tym fakcie by uniknąć zamieszania związanego z dublującymi się numerami IP. Poinformować również należy Administrację w momencie w którym dzielimy jedno IP z innym graczem.
 • 2.7 - W przypadku niedopisanych w regulaminie kwestii decyzję podejmuje administracja, a ich odpowiedź jest wiążąca.


3. Administracja
 • 3.1 - Właścicielem strony są osoby z rangą "Założyciel" hostująca forum i to ona odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie forum. Także do tej osoby należy ostateczne zdanie w kwestiach rozstrzygających. Do tych osób należy także zgłaszać błędy z działaniem forum od strony technicznej.
 • 3.2 - Najwyższą władzę na forum (poza grupą Założycieli) sprawuje Administracja, określona rangą Administrator oraz Moderator Globalny. Niżej w hierarchii są Moderatorzy.
 • 3.3 - Administrator ma za zadanie służyć użytkownikom pomocą, rozstrzygać sporne kwestie. Założyciel, jest najwyższym Administratorem i ma ostateczny głos w rozwiązywania sporów pomiędzy użytkownikami, a także na linii Administracja - Użytkownik.
 • 3.4 - Rozstrzyganie sporów w kwestii mechanicznej, należy do wyznaczonej grupy Administratorów Technicznych i ich zdanie jest najwyższe w tej kwestii. Zmianę tą może zanegować jedynie Założyciel Forum.
 • 3.5 Jedynie Administracja możne zmieniać regulamin. Zmiana regulaminu może nastąpić przy równoczesnym zawiadomieniu o tym użytkowników w ogłoszeniu.Administracja może być wybierana zarówno na drodze głosowania po utworzeniu do tego specjalnego wątku (za zgodą obecnej Administracji), jak i też po przeprowadzonej prywatnej rozmowie z kandydatem, gdy Administracja uzna taką osobę za właściwą na dane stanowisko. Administrator może zrezygnować z pełnionej funkcji i wyznaczyć osobę którą uważa godną przejęcia jego funkcji i podać to głosowaniu pozostałych członków Administracji.


4. Rozgrywka
 • 4.1 - Akcja fabuły rozgrywa się w świecie a&m Naruto autorstwa Masashiego Kishimoto, która odpowiednio do naszych potrzeb została zaadaptowana. Więcej na ten temat znaleźć można w dziale Fabuły.
 • 4.2 - Tym samym użytkownicy powinni dostosowywać posty do fabuły forum, która dzieje się setki lat temu, na dalekim wschodzie. Wszelkie wymysły typu np. samochody, broń palna, kasety video, komputery są niedopuszczalne.
 • 4.3 - Na forum istnieje możliwość przeniesienia Karty postaci (tzw. Transfer postaci) z poprzednio granego forum, oczywiście po odpowiednim jej przystosowaniu do mechaniki znajdującej się na forum Ninja Story. (Nie dostępne na moment obecny)
  • Jeżeli gracz posiada już u nas postać i grając nią, postanawia nagle ją usunąć i skorzystać z transferu - wtedy nie zostaje on uznany. Transfer postaci nie dotyczy także Multikont.
 • 4.4 - Każdy post fabularny napisany przez użytkowników forum powinien liczyć co najmniej 150 słów, nie wliczając w to treści ukrytej (wyjątek: sceny erotyczne). Zależy nam na przyjemnej rozgrywce, a bez przemyślanych postów zawierających chociaż minimum treści nie jest to możliwe.
 • 4.5 - Użytkownicy mają prawo sami zakładać nowe tematy na forum. Powinny być jednak one tematycznie związane z daną prowincją. Temat musi zawierać minimum 250 słów opisu. Mile widziane są dodatkowo dołączane obrazki. Zgłoszenie jakieś ważnej lokalizacji, dzięki której rozgrywka będzie wzbogacona należy zgłosić do Administracji i otrzymać odpowiednią zgodę po akceptacji ów tematu. Wyjątkiem od tej reguły są lokalizację stworzone przez Mistrzów Gry, na potrzeby misji/wyprawy tudzież Eventu, lecz dalej obowiązuję ilość minimalna znaków opisująca daną lokalizację.
 • 4.6 - Sceny erotyczne oraz sceny drastyczne na potrzeby fabuły są dozwolone. Wymaga się jednak, aby posty o charakterze czynności seksualnych bądź bardzo brutalnych były odpowiednio ukrywane poprzez wykorzystanie bbcode . Prosimy także, aby posty z takimi czynnościami zaczynały się od oznaczenia +18, aby użytkownicy na forum zdawali sobie sprawę dlaczego dany post jest całkowicie ukryty. Oznaczenie to powinno być respektowane przez osoby niepełnoletnie lub wyjątkowo wrażliwe. Osoby te nie powinny czytać takich opisó
 • 4.7 - Osoby grające na forum zobowiązane są do przebywania swoją postacią jedynie w jednej lokacji na raz, zakazana jest tzw. bilokacja. Zakazane jest także wykonywanie misji poprzez klony, również podchodzi to pod bilokację.
 • 4.8 - Zakazane jest tzw. przeklejanie misji, czyli wcześniejsze pisanie kilku/kilkunastu postów na zapas i późniejsze ich wklejanie tuż po sobie. Dotyczy to zarówno gracza jak i osoby prowadzącej. Misja powinna być także przeprowadzana bez z góry ustalonego jej przebiegu, włącznie z zagrożeniem, decyzjami gracza, itd.

5. Zasady Pisania Postów
 • 5.1 - Wszelkie teksty umieszczane na forum muszą być w zgodzie z zasadami języka polskiego oraz jego ortografii i gramatyki. Na forum obowiązuje język polski w wypowiedziach oraz w narracji. Dopuszczalny jest brak w poście używanych w języku polskim znaków diakrytycznych jeśli uniemożliwia ich wprowadzenie urządzenie, lub system, z którego się korzysta się przy przeglądaniu i pisaniu na forum. Te znaki to: ą, ć, ę, ł, ó, ś, ź, ż. Wymienione znaki muszą być jednak zastąpione odpowiednio przez: a, c, e, l, o, s, z.
 • 5.2 - Należy w sposób widoczny oddzielać myśli postaci, opis jej działań i słowa przez nią wypowiadane. Wypowiedź zaczyna się i kończy myślnikiem, np. "- Hej! Naruto! -".
 • 5.3 - Opis działań może występować przed i po wypowiedzi, np. "Z daleka chłopiec wypatrzył znajomą twarz - Hej! Naruto! - krzyknął Konohamaru i podbiegł do swojego przyjaciela."
 • 5.4 - Należy uważnie czytać posty, do których zamierzamy się odnieść. Możemy reagować na zachowanie i wypowiedziane słowa, ale nie na dialogi wewnętrzne i myśli.
 • 5.5 - Kategorycznie zabroniona jest zmiana koloru czcionki w swoich postach. Wyjątkiem są dialogi wewnętrzne, uwidocznienie podziału na dwie osobowości, wyróżnienie w poście działania klona, npc, summona, lub innej istoty będącej pod kontrolą gracza. Można w ten sposób użyć tylko jednego koloru czcionki. Zatem domyślny i kolor dodatkowy nie utrudniający odczytania tekstu.
 • 5.6 - Zabronione jest stosowanie wulgaryzmów w postach, nie wynikających z fabuły i kreacji postaci. Wszelkie wulgaryzmy nawiązujące do czynności seksualnych, lub obraźliwe określenia nawiązujące do orientacji seksualnej, lub narządów płciowych, będą karane ostrzeżeniami.
 • 5.7 - Bezcelowe spacerowanie po tematach, mające za zadanie "nabicie postów" nie jest mile widziane. Wielokrotne przejście przez ten sam temat będzie wtedy karane ostrzeżeniem i nakazem edycji postów do formy odpowiedniej.
 • 5.8 - Wchodzenie do lokacji, które mają określone zasady wstępu, lub są ukryte i postać gracza nie spełnia tych warunków, oprócz konsekwencji fabularnych karane jest ostrzeżeniem.
 • 5.9 - Wszelkie obejścia, bezsensowne przedłużanie postów do 150 słów także będzie karane.
6. Interakcje Między Postaciami
 • 6.1 Interakcją jest każda działalność skierowana w stronę innych postaci, lub przez nie zauważona, do której są w stanie się odnieść. Efekty akcji wobec drugiej postaci dzielone są na przyjazne, neutralne i agresywne. Przyjaznym jest uprzejme pozdrowienie, wyciągnięcie dłoni do powitania, uśmiech. Są to wszystkie czynności, które wywołują reakcje pozytywne i pożądane u drugiej osoby. Neutralne to przejście obok innej postaci, trzaśnięcie drzwiami. Są to reakcje neutralne, bez udziału pozytywnych, ani negatywnych odczuć u drugiej osoby. Agresywny jest atak fizyczny, słowny, czynności skierowane do postaci z zamysłem wyrządzenia jej szkody poprzez wywołanie konkretnego efektu niepożądanego przez tą osobę.
 • 6.2 - Gracz opisuje tylko i wyłącznie swoją postać, a zatem czynności, przemyślenia i uczucia towarzyszące jego postaci. Może również nawiązać w swoim opisie do otoczenia i bezpośrednich, lub też pośrednich rzeczy dziejących się wokół, a także do swoich interpretacji. Zakazane jest opisywanie cudzych czynności czy uczuć, to należy już do gestii drugiej osoby w jaki sposób zareaguje na to, co zrobiła lub powiedziała Twoja postać. Możliwe są odstępstwa od tej reguły przy akceptacji obu stron. Wyjątek stanowią sytuację w których przejmujemy kontrolę nad inną osobą.
 • 6.3 - Wszelkie czynności, które są przeciwstawne, np. atak i obrona, lub próba kłamstwa i wykrycia tego faktu, podlegają ocenie MG, który decyduje na podstawie opisu i wysokości poszczególnych cech, która osoba odniesie sukces. To MG opisuje efekty, a nie gracz. On może jedynie przedstawić jaki efekt pragnie otrzymać. Wyrażamy się w trybie niedokonanym, gdy powodzenie naszych czynności zależne jest od przyzwolenia i reakcji drugiej osoby. Druga osoba powinna odnieść się do naszych czynów.
7. Rozwój postaci
 • 7.1 - Rozwój postaci rozliczany na podstawie ilości postów fabularnych i osiągnięć fabularnych, to jest uczestnictwa w misjach, walkach, zdarzeniach fabularnych. Przez rozwój rozumie się zmianę początkowych atrybutów postaci, czyli statystyk głównych, liczby technik, ilości specjalizacji, sumy punktów chakry, pozyskiwanie pieniędzy i ekwipunku.
 • 7.2 - Do zmiany poszczególnych pól w profilu odpowiadających za konkretne pozycje upoważnione są jedynie wyznaczone osoby. Zmiana wartości bez poparcia odpowiednim wpisem zawierającym zasadność zmiany jest zabroniona. Karą jest cofnięcie zmiany, ostrzeżenie oraz stosowna kara do danego wpisu o wartości niepoprawnego wpisu. Osoba upoważniona w przypadku nadużycia zostaje usunięta ze stanowiska i ukarana ostrzeżeniem, a jej nieprawidłowe działania cofnięte.
 • 7.3 - Rozdawanie punktów chakry, czy statystyk odbywa się po zakończeniu działań bojowych, lub po zakończeniu misji, a przed rozpoczęciem kolejnego zdarzenia. Wyjątkiem są zdarzenia fabularne, które w swoich zasadach zawierają odrębne zasady opisujące tę sytuację.
 • 7.4 Pieniądze zarabiane podczas gry są walutą wirtualną i nie istnieje inne ich przeznaczenie, jak obrót nimi w świecie gry, zakup wirtualnego ekwipunku dla swojej postaci, czy wspieranie osób i organizacji w świecie gry. Pieniądze i ekwipunek, postacie nie mogą być oddawane, czy odsprzedawane za realne korzyści gracza osiągane poza środowiskiem gry.
 • 7.5 - Postać rozpoczyna ze standardowym ekwipunkiem oraz określoną kwotą pieniędzy. Ekwipunek, jak i pieniądze są przeznaczone na użytek danej postaci i nie mogą być odsprzedane, ani oddane innej postaci. Dopiero fundusze i ekwipunek zdobyte podczas dalszej gry nie podlegają tej zasadzie.Zakup ekwipunku jest możliwy poza zdarzeniami fabularnymi i walką, podczas obecności postaci w wiosce, lub innym miejscu przeznaczonym do tych celów. Możliwe jest używanie zakupionego ekwipunku dopiero po zakończeniu trwającego wydarzenia.
 • 7.6 - Zabronione jest wzmacnianie jednej postaci kosztem drugiej postaci. Są to zatem notoryczne, lub w dużej wysokości wsparcia finansowe w postaci ekwipunku, czy inne, nie wymienione tutaj korzyści, których dana postać nie osiągnęłaby bez pomocy. Niedopuszczalne jest przekazywanie innym postaciom pieniędzy i ekwipunku jako spadku, gdy postać kończy grę - może przekazać przedmioty jako darowiznę do skarbca swojej frakcji, lub organizacji.
 • 7.7 - Zabronione jest zastraszanie się i grożenie sobie w celu uzyskania pożądanego efektu. Jeśli taka sytuacja wyjdzie na jaw: to jest grożenie komuś postąpił w określony sposób, bo w innym wypadku np. będzie zabijał wszystkie jego postaci, zostanie odpowiednio ukarane ostem i karą od administracji adekwatną do gróźb. Zonione jest uniemożliwianie rozwoju postaci. Uniemożliwianie to: blokowanie fabularne przez brak odpisu przez określony czas, nękanie fabularne przez zmasowane ataki nieuwarunkowane w sposób dostatecznie fabularny, polowanie na daną postać z pobudek poza fabularnych, próby przeniesienia do gry konfliktów z rzeczywistości. Nagonki, wszelkiego rodzaju dręczenie czy nękanie postaci bez powodu będzie karane ostrzeżeniami, lub czasowym banem.
 • 7.8 - Blokowanie fabularne, czyli przerwanie ciągłości fabularnej lub nadmierne ociąganie się z akcjami fabularnymi, będzie karane ostrzeżeniami. Podczas interakcji z innymi graczami odpis należy umieścić nie później niż 24 godziny od posta innej osoby uczestniczącej w akcji. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest wydłużenie czasu do 48 godzin za zgodą uczestniczących, lub w jednorazowym przypadku wynikłym z wypadków losowych. Czas nie ma znaczenia, jeżeli osoby uczestniczące, lub zależne od wyniku akcji nie wnoszą żadnych skarg na opieszałość akcji.
 • 7.9 - Blokowaniem jest również sytuacja, gdy osoba zależna od wyniku akcji - oczekująca - jest blokowana przez osoby uczestniczące w akcji nadmierną i nieuargumentowaną opieszałością.
 • 7.10 - Sytuacja, w której dochodzi do blokowania fabularnego będzie rozpatrywana na korzyść osoby poszkodowanej. Pierwsze następuje ostrzeżenie słowne, jeśli sytuacja w danej akcji się powtarza ze strony tej samej osoby, lub grupy osób, następuje rozwiązanie akcji. W wyniku rozwiązania akcji każda z osób, lub powiązane ze sobą grupy graczy trafiają do osobnych tematów, lub własnych wiosek. Lub według wytycznych MG. Jeśli sytuacja nie wymaga obecności osoby opóźniającej, która nie wyraża chęci współpracy, lub jest zwyczajnie nieaktywna dopuszcza się pominięcie jej kolejności, a w przypadku zdarzeń sędziowanych jej postawa uznawana jest za bierną wobec wydarzeń. Osoba taka nie wykonuje technik, ani skomplikowanych działań, a MG biorąc pod uwagę wysokość cech określa czy osoba: ucieknie, zostanie, będzie unikać ciosów itp. Osoba taka nie wyprowadza ataków.

ODPOWIEDZ